Відділ первинного та елітного насінництва

 

Завідувач – кандидат с.-г. наук, с.н.с. Влащук Анатолій Миколайович

Головним напрямком роботи колективу є забезпечення насіннєвих господарств різної форми власності високоякісним насінням еліти в об’ємах необхідних для виробництва репродукційного насіння за рахунок розмноження насіння нових сортів культур в первинних та елітних ланках насінництва.

Склад підрозділу:

Прищепо Микола Миколайович ст.н.с., кандидат с.-г. наук, с.н.с.
Дробіт Олеся Сергіївна ст.н.с., кандидат с.-г. наук
Конащук Олена Петрівна ст.н.с.
Місєвич Олександр Валентинович н.с.
Кляуз Максим Анатолійович мол.н.с.
Гладирь Юлія Миколаївна фахівець
Юшина Вікторія Михайлівна технік
Снігур Анатолій Павлович технік
Кривош Павло Валерійович технік
Васильєва Жанна Станіславівна лаборант
Сорокунський Сергій Сергійович аспірант

Види послуг:

Науковий супровід: співробітники відділу первинного та елітного насінництва надають консультативні послуги з питань насінництва різних сільськогосподарських культур, видають рекомендації з технологій вирощування, проводять роботу з насінництва в дослідних господарствах.

Реалізація продукції: щорічно вирощують насіння розсадників розмноження та елітне насіння зернових культур, багаторічних трав. Реалізується до 250 т зернових, 20-30 т ріпаку та соняшнику, 10-15 т сої, 10-15 т проса.

Відділ існує з початку заснування Інституту. Першим завідувачем був лауреат Державної премії О.Я. Гасаненко. Під його керівництвом було впроваджено у виробництво нові високопродуктивні сорти озимої пшениці та люцерни селекції нашого Інституту.

З 1981 по 2003 рік відділом завідував кандидат с.-г. наук М.Г. Величко.

З 2003 року відділ очолює кандидат с.-г. наук, ст.н.с. A.M. Влащук.

Співробітники відділу приділяють особливу увагу впровадженню у виробництво нових сортів і гібридів зернових, зернобобових, олійних культур і трав, занесених до Державного реєстру сортів рослин України; здійснюють планування та координацію виробництва насіння в дослідних господарствах Інституту. Це близько 35 сортів та гібридів, що належать до 15 с.-г. культур.

Щорічний обсяг виробництва елітного насіння озимих культур складає 2350 т, ярих зернових та зернобобових – 660, олійних – 110, багаторічних трав – 20 т.

Колектив відділу проводить наукову роботу з насінництва і координує виробництво насіння різних категорій сільського господарства в області.